برای فروش اینترنتی سایت بهتر است یا اینستاگرام؟

این سوالی است که خیلی در مورد آن ممکن است مردد باشید ولی شما می‌توانید با یک بررسی ساده تشخیص دهید کدام گزینه برای شما مناسب‌تر است. من در این نوشته کوتاه سعی کرده‌ام تا مراحل رسیدن به این پاسخ را برای شما فراهم کنم، چیزی که در نتیجه به آن خواهید رسید همان موردی است که فعلا باید بیشتر روی آن کار کنید.

شما اگر هنوز فروش اینترنتی یا کسب و کار آنلاین ندارید این مقاله کمک زیادی برای راه اندازی فروشگاه آنلاین به شما می‌کند.

برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه فروش اینترنتی مرحله اول این است که ببینید تعداد فروش شما چقدر است؟ یعنی اگر مثلا در روز بین ۳ تا ۵ مشتری از شما خرید خواهند کرد و آنقدر فروش شما زیاد نشده که نیاز به یک مدیریت قدرتمند داشته باشد طبیعتا اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی گزینه خوبی است چه بسا تجربه کاربری راحت‌تری که در این موارد وجود دارد بتواند رضایت کاربر را برای شما بیشتر جلوه دهد، اما در نقطه مقابل گاها تعداد فروش آنقدر زیاد است که مدیریت مشتری‌ها کار بسیار سختی خواهد شد. تصور کنید که امروز فقط۳۰۰۰ درخواست داشتید که تعداد ۵۰۰ عدد آن به فروش رسیده و اگر بخواهید به این ۳۰۰۰ نفر فقط جواب سلام بدهید باید ۳۰۰۰ پاسخ ارسال کنید که این کار تقریبا غیر ممکن یا خیلی دشوار است یعنی شما ممکن است چند کارمند استخدام کنید که به این موارد رسیدگی کنند ولی درصد خطای فروشنده و احتمال نارضایتی مشتری همچنان بالاست، ولی یک سایت فروشگاهی این امکان را دارد که در یک لحظه به ۳۰۰۰ درخواست رسیدگی کند و خرید آن‌ها را ثبت کند، پول را بدون دادن شماره کارت به مشتریان به حسابتان واریز کند، به سوالات مشترک مشتریان پاسخ دهد، برای مشتریان فاکتور صادر کند، اطلاعات تماس آن‌ها را دسته بندی و ذخیره کند، به آن‌ها پیشنهادات بیشتری بدهد و صدها برنامه دیگری که در ذهنتان وجود دارد را پیاده سازی کند، پس برای کارهای با مقیاس بالا هیچ موقع شبکه‌های اجتماعی توصیه نمی‌شود چون اتلاف وقت و خطای انسانی و سایر موارد مشابه در این زمینه بسیار افزایش پیدا می‌کند.

شما در مرحله دوم باید ببینید فروش شما چه مقدار به اعتبار نیاز دارد، یعنی شما ممکن است که در هفته ۳ مشتری داشته باشید که فقط یکی از آن‌ها در نهایت از شما جنس یا خدماتی را بخرد و نکته اینجاست که آن مشتری یا اصلا در اینستاگرام به دنبال آن جنس نمی‌گردد یا اگر هم در آن‌جا به دنبال چنین جنسی بگردد از شما در مورد سایت یا فروشگاهتان و سایر مجوز‌های امنیتی به طور مستقیم یا غیر مستقیم سوال خواهد پرسید. معمولا اجناس یا خدمات حساس یا گران قیمت یا موارد لاکچری جزء این دسته هستند که نداشتن وبسایت برای این دسته مشاغل خطر بزرگی به حساب می‌آید و در صورت نداشتن سایت چه بسا انجام ندادن فعالیت آنلاین به این موارد پیشنهاد شود چون ممکن است مشتریان احتمالی آن‌ها را هم از بین ببرد و مشتریان احتمالی ما سراغ سایر رقبایی بروند که دارای چنین اعتباری هستند. البته این امکان وجود دارد که بدون وبسایت هم بتوان به فروش اینچنینی رسید ولی خطر در این حالت همیشه در کمین است حتی مثلا اگر خودتان همیشه خوب و عالی کار کنید افرادی ممکن است به هر دلیلی از جنس یا خدمات شما کپی برداری کنند یا موارد فیک را ارائه دهند و از همه بدتر این که بفهمند شما سایتی ندارید و زودتر از شما برای خودشان کسب اعتبار کنند!

مرحله سوم مربوط به حوصله و وقت شما می‌شود یعنی چه مقدار برای سروکله زدن با مشتری‌های خود در فضای آنلاین زمان و حوصله دارید، برخی افراد اجناس یا خدمات بسیار عالی و متمایزی را ممکن است ارائه دهند اما به خاطر نداشتن وقت یا حوصله کافی باعث می‌شوند فرصت یک فروش عالی را از دست بدهند. شما در این حالت می‌توانید یک فرشنده استخدام کنید ولی از خطرات احتمالی این کار که بگدریم، دردسرهای این کار کمتر از یک سایتی که همان کار فروشنده را انجام دهد کمتر که نیست بیشتر و پر ریسک‌تر هم هست. اما اگر شخصیتی که دارید خیلی مشتری مدار گونه است و باعث پریدن مشتری نمی‌شود یا تجربه کافی برای استخدام یک فروشنده را دارا هستید شبکه‌های اجتماعی برای این کار از جهت هزینه‌های جانبی و کسب تخصص مناسب‌تر هستند و جایگزین سایت می‌توانند بشوند.

شما همین سه مورد را در خودتان بررسی کنید و ببینید کدام گزینه برای شما مناسب تر است، البته که مراحل بیشتری برای بررسی سایت یا اینستاگرام وجود دارد اما همین سه مورد جزء مهم‌ترین موارد به شمار می‌آید که می‌توند در تصمیم‌گیری شما بسیار مؤثر واقع شود.

اگر مراحل دیگری که فکر می‌کنید برای بررسی این دو گزینه وجود دارد را می‌دانید آن را برای ما در قسمت نظرات ارسال کنیم تا به نام شما منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *