داشتن سایت به درد چه کسانی می‌خورد؟

شاید فکر می‌کنید داشتن سایت برای عده‌ای از افراد خاص هست و من اینجا تصمیم دارم برای شما قضیه را خیلی ساده و منطقی موشکافی کنم و شما در انتهای این مقاله خیلی کوتاه می‌توانید نتیجه بگیرید که آیا داشتن سایت به دردتان می‌خورد یا خیر!

معمولا جزء اولین مواردی که به ذهن ما می‌رسد فروشگاهی یا خبری بودن سایت‌ها هستند و سایت‌های آموزشی، علمی، هنری و سایر موارد در مراتب بعدی ذهن ما قرار می‌گیرند. اگر ما باشیم و قضاوت اولیه ذهنمان، نتیجه می‌گیریم که وبسایت‌ها الزاما منحصر به دسته‌های افراد یا مجموعه‌های خاص هست و تقریبا می‌شود گفت عده‌ای هستند که نیازی به سایت داشتن ندارند. اما بیایید جور دیگر ببینیم، چون چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید!

من خیلی قاطعانه به شما می‌گویم اگر فروشنده‌اید و قصد ارائه کسب و کارتان در سایت را ندارید یا در جایگاه مدرس و محقق هستید و ترجیح می‌دهید مطالب آموزشی، علمی، فرهنگی، هنری و هر چیز قابل تصوری که هست را در جایی غیر از سایت منتشر کنید یا اصلا منتشر نکنید یا اصلا مطلبی ندارید که منتشرکنید باز هم وب‌سایت به درد شما می‌خورد! شما اگر هیچ چیز قابل ارائه‌ای نداشته باشید، برند شخصی شما در یک بستر امن و پایدار به صورت همیشگی برای ارائه حاضر و آماده است.

شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، فیسبوک، لینکدین، یوتیوب، آپارات، توئیتر و دیگر شبکه‌ها هم می‌توانند کار شما را راه بیندازند اما این شبکه‌ها علاوه بر اینکه به اطلاعات شما دسترسی دارند و شما را رصد می‌کنند هرموقع که بخواهند می‌توانند مثل مستأجری که صاحب‌خانه او را بیرون می‌اندازد، حذفتان کنند اما چه حسی دارد که شما صاحب خانه شوید؟ در این صورت اگر سایت داشته باشید فقط کافیست نام شما یا برندتان را در گوگل جستجو کنند و در کسری از ثانیه شما را پیدا می‌کنند و در این بستر پایدار و همیشگی آدرس سایر شبکه‌ها یا پیام‌رسان‌های اجتماعی خودتان را به دیگران بدهید. تقریبا می‌شود گفت هیچ نظارتی یا دسترسی به شما وجود نخواهد داشت و چه بسا خودتان این دسترسی‌ها را خواهید داشت.

پس هنگامی که برای کمترین کارها می‌توان سایت داشت چرا برای باقی کارها نتوان سایت داشت!

وقتی شما سایت دارید، الگوریتم خودتان را اجرا می‌کنید، اعتبار بیشتری کسب می‌کنید، سیستماتیک خواهید شد و تقریبا می‌شود گفت نامحدود خواهید شد، وبسایت شما بسته به فعالیت‌تان، خود شماست که هر طور که دوست داشته‌اید آن را جلوه داده‌اید و خودِ ساخته شده‌تان دارد با دیگران ارتباط می‌گیرد.

حتما تا الان به جواب «چرا باید سایت داشته باشیم و چه کارهایی با سایت می‌شود انجام داد؟» پی بردید.

پس می‌توان نتیجه گرفت که:

. سایت به درد هر فرد یا مجموعه‌ای که بخواهد سایت داشته باشد خواهد خورد.

. شبکه‌های اجتماعی مرحله بعد از سایت داشتن است و نمی‌توانند بستر مناسبی برای ورود حرفه‌ای به دنیای دیجیتال باشند.

. با وبسایت‌تان هر کاری که تصور کنید را مستقیم یا غیر مستقیم می‌توانید انجام دهید.

اگر هنوز تردید دارید و دوست دارید ببینید چطور می‌توانید سایت داشته باشید می‌توانیم یک نسخه رایگان و نمونه سایت‌تان را بسازیم، قصد ما در درجه اول کمک به بهبود شماست پس از آن شما تصمیم می‌گیرید هر جا که دوست داشته باشید سایتتان را طراحی کنند.

روی گزینه زیر بزنید تا برایتان ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *