وب‌سایت تا چه اندازه شما را از استخدام کارمند جدید بی‌نیاز می‌کند؟

اگر دغدغه‌ای برای حقوق دادن به کارمند جدید ندارید این مسأله مهمی نیست چون موارد دیگری هم در این بین مطرح می‌شود که بسیار فراتز از دادن یک حقوق ماهیانه است. در این مطلب می‌خواهیم بدانیم در مواردی که هم یک سایت می‌تواند آن‌ها را انجام دهد و هم یک کارمند، کدام می‌تواند نقش بهتری را ایفا کند.

۱. ساعات و روزهای کاری: سایت شما می‌تواند در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز را بدون توقف مشغول به کار باشد اما کارکنان شما انسان هستند و طبق ساعت اداره کار می‌آیند و می‌روند یعنی به غیر از روزهای تعطیل هر روز فقط ۸ ساعت و اگر اضافه کار بایستند باید حقوق بیشتری به آن‌ها بدهید، ایام مرخصی هم به کنار. چنانچه مشتری در ساعت غیر کاری بخواهد محصولی را تهیه کند یا باید صبر کند یا برود از یک فروشگاه اینترنتی دیگر خرید کند اما وبسایت شما همیشه در دسترس هست و می‌تواند با مشتری ارتباط برقرار کند و بفروشد و مبلغ دریافت کند!

۲. اتلاف وقت: کارکنان شما هر چقدر هم که انسان‌های اخلاق مدار و با انصافی باشند مانند خود شما انسان هستند و مواقعی ممکن است دیر برسند یا بخواهند زودتر بروند یا ممکن است بیمار شوند هیچ کدام از این موارد هم که نباشد فقط یک ربات می‌تواند ۸ ساعت را بدون استراحت یا نیاز به غذا، نوشیدنی، چک کردن تلفن همراه و سایر موارد کار کند!

۳. انجام دقیق خواسته‌های شما: گاهی شما خواسته‌ای را از کارکنان خود طلب می‌کنید و به آن‌ها دستور می‌دهید دقیقا همان کاری که از آن‌ها خواسته‌اید را انجام دهند اما این بین به هر دلیلی مثل خستگی، بیماری، مشکلات شخصی،  تمرکز کافی نداشتن و هر مسأله‌ای که وجود آن طبیعی است اجتمال خطا از سمت کارکنانتان وجود دارد! این درست است که گاهی اوقات برای کارهای فوق حساس و پیچیده و امنیتی حتما باید یک «انسان» با حواس جمع و دقت بالا روی فرایند مورد نظر نظارت داشته باشد ولی معمولا پروژه‌هایی کسب و کاری اینگونه نیستند یعنی یک فرایند برنامه ریزی شده می‌تواند چنان کار کند که درصد خطای آن به صفر می‌رسد ولی نیروی انسانی همیشه احتمال خطا را دارد حال ممکن است هیچ خطایی هم نکند ولی بحث بر سر وجود این احتمال است که وب سایت شما این احتمال را به صفر می‌رساند

۴. کار ربایی: برخی کارفرمایان مانند این جملات‌ را زیاد می‌گویند: فلان کارمند من کار را اینجا یاد گرفت و شد رقیب من! یا رفت برای خودش شروع کرد به کار! یا فلان مشتری من با کارمند من قراداد بسته و پورسانت جداگانه به او می‌دهد! وبسایت این قابلیت را دارد که به آن یک برنامه مشخصی بدهید تا هیچ یک از موارد و فرایندهای کاری شما را برملا نسازد مهمتر از همه می‌توانید اطلاعات مشتریان خود را مخفی نگه دارید تا در دسترس قرار نگیرد و فقط دسترسی‌های محدود و مورد نیاز به افراد مختلف داده دشود.

۵. یاد دادن مهارت: معمولا ابتدای شروع کار توسط کارکنان جدید نیازمند این است که کارفرما چند مورد را در مسائل مختلف به کارکنان جدید یاد بدهد و تا یادگیری کامل توسط کارکنان همچنان دغدغه‌ها دور سر کارفرما می‌چرخند و چه بسا کارفرما مجبور باشد تا زمانی که اطمینان کامل را کسب نکرده است خودش تمام آن کارها را انجام دهد یا نظارت مستقیم داشته باشد. وبسایت اینگونه نیست! مهان ابتدای کار که برنامه مشخصی بگیرد دقیقا همان را برای شما انجام می‌دهد بدون صرف زمانی برای یادگیری موارد محول شده به او! اصلا برعکس هم هست بیشتر ما باید ترفندهای سایت را یاد بگیریم!!!!

۶. امکان ارتباط با بیش از یک مشتری: یک کارمند در لحظه فقط این قابلیت را دارد که با یک نفر صحبت کند یا یک کار را انجام دهد و پیگیری کند ولی تنها بستری که تا کنون توانسته در لحظه با صدها یا هزاران مشتری ارتباط برقرار کند و کار آن‌ها را تا نهایی شدن خرید و حتی ارتباط پس از خرید انجام دهد وبسایت شما است! این خصوصیت واقعا معرکه است فقط تصور این امکان انسان را به وجد می‌آورد.

همانگونه که در ابتدای این مقاله گفتم این مقایسه مربوط به وقتی است که در انجام فعالیت مورد نظر فرقی میان انجام کار توسط نیروی انسانی یا وبسایت وجود ندارد، به هر حال وجود کارکنان برای برخی مشاغل و کسب و کارها ضروری و غیر قابل انکار است.

مورد بعدی در مورد شبکه‌های اجتماعی است که آن‌ها هم تا حدودی ممکن است مؤثر  واقع شوند اما هیچ موقع نمی‌توانند جای وبسایت را بگیرند یا بهتر از آن عمل کنند. شما با توجه به مقاله‌ای که با موضوع داشتن سایت به درد چه کسانی می‌خورد؟ نوشتم متوجه خواهید شد که این موارد اصلا با وبسایت قابل مقایسه نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *