چطور در کسب و کار با همان درآمد قبلی وقت بیشتری برای سایر کارهای خود داشته باشیم؟

اکثرا در دوره‌ها و کتاب‌های آموزشی در مورد چیزهایی مثل تغییر نگرش، تصور فراوانی یا بهبود روابط شخصی شما بحث و گفتگو می‌کنند. اما مشکل بزرگ و البته واقع‌گرایانه اینجاست که بازهم دسته‌ای از همین افراد باز هم زمان بسیار زیادی را در محل کار خود سپری می‌کنند.

احتمالا شما در کسب و کار خود دچار کمبود وقت هستید یعنی برای رشد کسب‌وکار خود یا برای زندگی شخصی‌تان یا حتی راه‌اندازی یک بیزینس دیگر نیاز به زمان بیشتری دارید و اگر هم بخواهید وقتتان را صرف این موارد کنید نتیجه آن، احتمالا کمتر شدن درآمدتان خواهد شد و هر کس با این توجیه که «داریم پیش می‌ریم تا ببینیم چی می‌شه» یا «روال زندگی همینه» در حال زندگی کردن یا بهتر است بگوییم زنده بودن خود است!

اما چاره چیست؟ آیا می‌شود در کسب و کارمان با همان درآمد قبلی وقت بیشتری برای سایر کارهای خود داشته باشیم؟

پاسخ بله است اما چطور؟

پاسخ این است: زندگی کسب و کاری شما نیاز به یک اصلاح ریشه‌ای و زیربنایی دارد!

ما در طول زندگی کاری خود زمان زیادی را نه اینکه بیهوده باشد ولی به هر حال از دست می‌دهیم و تلاش می‌کنیم زندگی خود را به جایی برسانیم اما تا کی قرار است اینگونه باشد؟

شما می‌تونید «قانون جذبی» باشید و در زندگی خود «معتقد به فراوانی» باشید تا آن را «جذب» کنید اما اگر زمان زیادی را مشغول کار هستید و وقتی برمی‌گردید جنازه‌ای بیش نیستید واین نمی‌تواند شما را راضی نگه دارد، زمان تغییر رسیده و ادامه این مطلب به شما در ایجاد این تغییر کمک می‌کند.

۱. مهمترین و اولین موردی که می‌تواند به ما کمک کند تا تغییر کنیم تکنولوژی است! پیشنهاد می‌کنم اگر میانه زیادی با تکنولوژی هم ندارید باز هم به این مطلب توجه کنید چون ما گفتیم تکنولوژی «به شما کمک می‌کند» ولی اینطور نیست که شما ملزم به یادگیری تکنولوژی و دست و پنجه نرم کردن با پیچیدگی‌های آن باشید بلکه اگر حوصله، وقت یا توانایی این موارد را هم ندارید باز می‌توانید از تکنولوژی کمک بگیرید! چگونه؟ روش های گوناگونی وجود دارد اما پرکاربردترین روش این است که برون سپاری کنید یعنی کاری که نمی‌خواهید انجام دهید را به دیگران بسپارید تا برایتان انجام دهند که اینجا معمولا به کارمند یا دستیار خود کارها را خواهید سپرد اما اگر نمی‌خواهید هزینه کنید، تبادل کنید بله تبادل! به شخصی که مورد خاصی در تکنولوژی را می‌داند و می‌تواند کار شما را انجام دهد پیشنهاد دهید که حاضر هستید فلان تخصصی که دارم را به شما یاد می‌دهم و در قبال آن شما هم کار من را انجام دهید! بسیاری از افراد عاشق این روش هستند! روش برد برد!

خب مگر تکنولوژی چه کار می‌کند که می‌تواند تغییر به این مهمی را در زندگی‌تان ایجاد کند؟ پاسخ را احتمالا حدس زده‌اید! تکنولوژی فرایند زندگی کسب و کاری ما را سیستمی می‌کند! سیستم یعنی اجرای خود به خود کارها به صورت همیشگی توسط یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده توسط شما. چه چیزی از این بهتر وجود دارد، تصور کنید خواب هستید یا مشغول تفریح و مسافرت، و کارهای شما یکی یکی در حال انجام است و پول به حسابتان واریز می‌شود، واقعا شگفت‌انگیز است!

در مورد تکنولوژی به همین مقدار بسنده می‌کنیم و ادامه بحث را دنبال می‌کنیم.

داشتیم شمارش مواردی را انجام می‌دادیم که به ما کمک می‌کنند تا زندگی کسب و کاری ما یک تغییر ریشه‌ای داشته باشد، مورد اول تکنولوژی بود و مورد دوم:

۲. داشتن ابزارهای کامل برای تحقق مورد اول.

تکنولوژی به خودی خود نمی‌آید و کار ما را انجام دهد بلکه نیاز به یک ابزاری هست که در بستر آن ابزار، تکنولوژی وارد عمل شود! ابزارهای زیادی وجود دارد اما فقط یک ابزار برای ما کافیست که بتوانیم شروع به تغییر کنیم و آن ابزار نیست مگر شبکه اینترنت! اینترنت، بله همین!

اما خب اینترنت هم مانند تکنولوژی همین طوری نمی‌آید و کاری برای ما انجام دهد پس باید چکار کرد؟! باید ببینیم مورد سوم چیست!

۳. ساختن یک پل ارتباطی با دیگران توسط ابزار معرفی شده

برای ایجاد پل ارتباطی با مشتریان شاید صدها مورد وجود داشته باشد اما برای تغییر باید کدام پل را انتخاب کنید و بر سر راه مشتریان قرار دهید؟ شاید دارید در ذهن خود می‌گویید معلوم است، اینستاگرام یا موارد مشابه آن! ولی این حدس کمی نیاز به تفکر بیشتری دارد!

بهترین که چه عرض کنم، مستحکم ترین، قابل اعتمادترین، معتبرترین، گسترده‌ترین، زیباترین، آزادترین، مقیاس پذیرترین، از مد نرفتنی‌ترین ، سیستمی‌ترین، قابل کنترل‌ترین، دقیق‌ترین و پر بازده‌ترین پل ارتباطی که تا کنون کشف شده وبسایت است! البته که با این همه ترین داشتن باید عالی‌ترین کاربرد و البته بیشترین تلاش ما را برای تحقق هدف مورد نظر داشته باشد که به قول معروف نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود یعنی وبسایت چالش‌های خود را داراست و اگر کار به این سادگی بود که همه جزء موفق‌ها بودند و مشغول پارو کردن گنج‌های خود بودند!

البته باید توجه داشت که مطالب بیان شده ممکن است در برخی موارد و مشاغل اصلا مطرح نشوند و این مشاغل هیچ‌گاه نیاز به سایت نداشته باشند و همیشه در حال رشد قابل قبولی باشند اما هر کسب و کاری که به نحوی با تکنولوژی و پیشرفت آن دخیل باشد تحت تأثیر این موضوع قرار خواهد گرفت و اینجاست که آن کسب و کار یا باید رو به نابودی برود یا همگام با تکنولوژی قدم بردارد به سمت پیشرفت و درآمد بیشتر و البته زندگی راحت‌تر.

با این وجود می‌توان نتیجه گرفت که با گسترش تکنولوژی و محو شدن شیوه‌های سنتی، نداشتن یک وبسایت خوب برای زندگی کسب و کاری‌مان باعث می‌شود که کمتر به خودمان و زندگی اصلی‌مان بپردازیم، چرا که ما مجبوریم برای اینکه درآمد داشته باشیم، بیشتر از گذشته برای کسب و کار خود از جهت وقت و انرژی هزینه کنیم تا جایی که ممکن است دیگر، زمان و نیروی کمتری برای خود و کسانی که دوستشان داریم داشته باشیم.

 

برای راه‌اندازی رایگان سایتتون شماره خودتون را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *